Studia zagranicą o profilu turystyczno – ekonomicznym

studiesStudiowanie to idealny czas na poznawanie świata i podróżowanie. Jeśli studia w Polsce przestają być dla ciebie wystarczające i zaczynasz poszukiwać czegoś nowego, warto, abyś zwrócił uwagę na programy studiów zagranicznych. Niektóre kierunki studiów w Polsce powinny być połączone z obowiązkową praktyką nauki zagranicą, póki co takiego obowiązku nie ma. Jeśli jednak jesteś osobą otwartą na świat  i chcesz spróbować swoich sił na uczelni zagranicznej, zapoznaj sie z poniższym tekstem.

Studia o profilu turystyczno – ekonomicznym bez wątpienia można zaliczyć do tych, które powinny posiadać obligatoryjną opcję wyjazdu zagranicę. Turystyka jest dziedziną, która już w swojej nazwie nawiązuje do wycieczki. W XVII wieku mianem tourist określano młodzież, która po ukończeniu szkoły średniej wyjeżdżała m.in. do Francji i Włoch w celu kontynuacji nauki. Turystka jest motorem  dla gospodarki, w związku z czym powstało w Polsce połączenie studiów turystyczno – ekonomicznych. Przygotowują one świetnie do zawodu jedynie pod kątem teoretycznym, po praktykę zalecamy jechać do partnerów zagranicznych.  W zależności od tego jakich partnerów ma twoja uczelnia możesz wybrać sobie kraj, do którego będziesz mógł pojechać.

Studia zagranicą

Jeśli jesteś studentem, któremu marzy się wyjazd na studia zagranicą powinieneś zacząć od zbierania przydatnych informacji. Warto udać się do Biura Karier na swojej uczelni i zorientować się w możliwościach. Każda uczelnia publiczna, jak i prywatna  powinna mieć partnerów zagranicznych w postaci innych uczelni, do których może wysłać spragnionych zagranicznej edukacji studentów. Pomocnym w tej kwestii jest odpowiedni Program. Najpopularniejszym z nich jest program Erasmus lub Sokrates. Warto też rozważyć stypendia rządowe oraz takie, które fundowane są przez organizacje międzynarodowe. O stypendium w ramach programu Erasmus możesz ubiegać się tylko w swojej macierzystej uczelni. Stypendium trwa od 3 do 12 miesięcy, a wysokość dofinansowania zależy od kraju, do którego się wybierasz – może być to któryś z krajów UE lub Islandia, Liechtenstein, Norwegia albo Turcja. Oferty stypendialnej możesz szukać na stronach internetowych Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej. W niektórych krajach stypendiami ze środków państwowych dysponuje ministerstwo spraw zagranicznych (tak jest np. w Hiszpanii) lub wyznaczone do tego instytucje (np. DAAD w Niemczech).

This entry was posted in .